2011.02.18

A magyar irodalom nagyasszonyára emlékeztek

A magyar irodalom nagyasszonyára emlékeztek - 2011.02.18., 14:27

A 2007-ben elhunyt Szabó Magda Kossuth-díjas írónő emlékére szervezett 2011. február 17-én délelőtt rendhagyó irodalomórát a pápai Pedagógus Művelődési Ház.

A magyar irodalom nagyasszonyára emlékeztek

Az esemény vendége és felkért előadója Dr. Szurmainé Silkó Mária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Közművelődési Főosztályának vezetője, a Szabó Magda nevét viselő Alapítvány elnöke volt.

A rendezvény elején Rádi Róbert, Pápa Város Művelődési Osztályának vezetője, Schmidt Dezsőné a ház alapítványának kuratóriumi elnöke és Kerecsényi Zoltán intézményvezető köszöntötte a díszvendég előadót, illetve a megjelent érdeklődőket.

Németh-Vékes Erzsébet zenetanárnő Beethoven Für Elise-t játszotta el zongorán ráhangolódásként, majd dr. Szurmainé Silkó Mária kivetítő segítségével, gazdag képanyaggal szemléltetve tartotta meg előadását. A főosztályvezetőre Szabó Magda fogadott gyermekeként tekintett, szoros családi kapcsolat fűzte őket egymáshoz. Szurmainé, Szabó Magdát egyetemista korában ismerte meg, s nála lakott albérletben is. Vallomása szerint számára nagyon nagy élmény volt vele találkozni, s életét figyelemmel kísérni. Az előadás végén a főosztályvezető asszony válaszolt a fiatalok kérdéseire is, majd vendéglátói társaságában megtekintette Pápa nevezetességeit.

Forrás: Hírcity